- Yabancı Diller ve Uluslararası İlişkiler Eğitimi aldı.
 

- National Stenford University of ve Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler programlarına katıldı. - Nevşehir ve Kapadokya'nın ilk haber sitesi haber50'yi kurdu.
 

- Yeminli tercüman, Yerel Gündem 21 Genel Sekreterliği, KAPEM ve Nevşehir Atık Su Arıtma Tesisi Makro proje danışmanlığı, Dünya Barış Konferansı Kıtalar Koordinatörlüğü, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Koordinatörlüğü, Nevşehir Valiliği AB Projeler ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğü ve Vali Danışmanlığı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler - AB Projeler ve Dış İlişkiler Koordinatörü-Rektör Dış İlişkiler Danışmanlığı, Eurodesk Türkiye Temas Noktası gibi görevlerde bulundu.
 

- Avrupa Birliği, Dünya Bankası, Kalkınma Ajansı, Büyükelçilikler ve TKDK Proje Danışmanlığı yaptı, 100'ün üzerinde projesi kabul edildi ve uygulandı.
 

- 10 binin üzerinde kişiye Proje Eğitimleri verdi ve çok sayıda kurumda

seminer/konferans programları düzenledi.
 

- 2015 yılı Mayıs ayında da Ortahisar’ın ilk ve tek Turizm Şirketi ve Acentası olan Birge Turizm A.Ş. ve 1G LIFE TRAVEL (CappaSite) kurucu ortakları arasında yer aldı.